مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود
مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود
سپتامبر 11, 2017
مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص:

  1. نخست نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص اقدام نمایید.
  2. سپس به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید.
 1. اطلاعات خواسته شده در قسمت پذیرش تاسیس را تکمیل کنید. پس از وارد نمودن اطلاعات خود و در صورت داشتن وکیل، اطلاعات وکیل نوع شرکت (سهامی خاص) را انتخاب نمایید. با مشخص نمودن نوع شخصیت حقوقی و تکمیل اطلاعات متقاضی، نسبت به پیشنهاد نام شخصیت حقوقی (انتخاب نام شرکت) مورد نظر اقدام نمایید. بدین منظور، در قسمت اسامی درخواستی، پنج نام را به ترتیب اولویت وارد کنید. جهت انتخاب نام، نام هایی را انتخاب کنید که نام خارجی نباشد، قبلاَ به ثبت نرسیده باشد، دارای معنا و مفهوم باشد، با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد. سپس سرمایه شرکت را مشخص کنید. پس از آن اعضا شرکت و بازرسین را وارد کنید و سمت افراد و حق امضاداران را مشخص نمایید. نوع روزنامه رسمی را انتخاب کنید و مدارک خواسته شده در سامانه را بارگذاری نمایید. پس از بازبینی اطلاعات وارد شده گزینه پذیرش نهایی را انتخاب کنید .
 1. با طی کردن این مراحل ، کارشناس حقوقی به بررسی اطلاعات وارد شده می پردازد، اگر دارای نقص باشد برای شما درسامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را رفع نمایید ودر صورت عدم نقص اطلاعات، آن را تاًیید می کند .
 2. پس از پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاًییدیه پذیرش، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه پذیرش ارسال نمایید و از مراجعه حضوری به منظور تحویل مدارک خودداری کنید.
 3. درصورتی که مدارک تحویلی دارای نقص نباشد و مورد تایید کارشناس مربوطه قرار گیرد، دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر می نماید و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود. مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می نماید. کارت شناسایی متقاضیان را اخذ می کند وآن را با مشخصات مندرج در شرکتنامه تطبیق می دهد. احراز هویت متقاضیان، اخذ امضا از متقاضیان در ذیل ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است، نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه و شرکتنامه ی شرکت از سایر اقدامات مسئول دفتر می باشد. مسئول ثبت دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضا گواهی می نماید. یک نسخه اساسنامه و شرکتنامه و اظهارنامه، تحویل موسسین می گردد و نسخه ی دیگر اظهارنامه و اساسنامه و شرکتنامه و پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.
 4. خلاصه مفاد اساسنامه باید ظرف مدت یکماه در روزنامه رسمی کشور و در یک روزنامه کثیرالانتشار درج و منتشر شود. لذا درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران آخرین اقدام جهت ثبت شرکت می باشد.
  پس از تشکیل شرکت سهامی خاص می بایستی نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی، تهیه دفاتر قانونی و پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید.

 

لینک های مرتبط:
مدارک لازم:
دانلودهای مرتبط:
ثبت شرکت
پلمپ دفاتر
اخذ کد اقتصادی
ثبت شرکت سهامی خاص
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص
سرمایه ثبت شرکت سهامی خاص
تعریف مدارک و روش ثبت شرکت سهامی خاص
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص
اساسنامه شرکت سهامی خاص

اظهارنامه شرکت سهامی خاص

صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره شرکت سهامی خاص

نمونه آگهی دعوت شرکت سهامی خاص

نمونه صورتجلسات شرکت سهامی خاص
وجوه اشتراک و افتراق سهامی خاص و مسئولیت محدود

دیدگاه ها بسته شده است