اخذ کارت بازرگانی
اخذ کارت بازرگانی
اکتبر 21, 2017
برند و علامت تجاری
برند و علامت تجاری
اکتبر 21, 2017

اخذ گواهی ارزش افزوده

اخذ گواهی ارزش افزوده

اخذ گواهی ارزش افزوده

یکی از مسائل مهم در اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده گرفتن مجوز فعالیت در این نهاد مالیاتی است. یکی از این مجوزها گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده می باشد .شاید عده زیادی از فروشندگان کالا و یا ارائه کنندگان خدمات هنوز با این گواهینامه آشنایی نداشته باشند ولی در صورتحساب های خود مالیات را محاسبه کرده و از خریداران دریافت می کنند .در صورتی که بعد از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل پرونده مالیاتی در سازمان مالیات بر ارزش افزوده ، اشخاص حقیقی و یا حقوقی باید مجوز لازم جهت اعمال قانونی را داشته باشند .

در غیر این صورت دریافت مبلغ مالیات بر ارزش افزوده غیر قانونی است و باید از صورتحساب فروشندگان کسر گردد. دریافت مبلغ فوق فقط با مجوز سازمان مالیات بر ارزش افزوده و تحت عنوان گواهینامه ثبت نام قابل اجرا است .بعد از ثبت نام نهایی و ارائه اظهارنامه دوره ۳ ماهه مالیات بر ارزش افزوده می توانید نامه ای بنا به درخواست آن سازمان تنظیم نموده و جهت گرفتن مجوز فوق اقدام نمایید . در حال حاضر در برخی از ادارات سازمان مالیات بر ارزش افزوده به غیر از مراحل فوق اشخاص را ملزم به گرفتن تاییدیه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم می کنند .

اخذ گواهی ارزش افزوده:

گواهی ای است که مودیان پس از ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی باید برای اخذ آن اقدام کنند. بنابر تشخیص حوزه مالیات بر ارزش افزوده ، گواهی مالیات بر ارزش افزوده بصورت 6 ماهه یا یکساله صادر می شود و در صورت اتمام اعتبار آن،‌ می بایست برای تمدید اعتبار از حوزه مالیاتی اقدام کرد.

 

لینک های مرتبط:
مدارک لازم:
دانلودهای مرتبط:

دیدگاه ها بسته شده است